Kick-off nieuw Ontmoetingsplein Iedereen Actief

DEVENTER – Het nieuwe Ontmoetingsplein komt naar je toe! Woensdag 7 mei staan de vier verschillende carrousels van het plein op het Cruyff Court bij Sporthal de Kroon van 14.00 tot 17.00 uur. De Speelcarrousel, de Kunstcarrousel, de Beweegcarrousel en de Ervaarcarrousel. In alle vier de onderdelen kunnen kinderen kennismaken met verschillende activiteiten op het gebied van kunst, sport, spelen en ervaren.
Alle kinderen zijn uitgenodigd om lekker te komen spelen, bewegen, dansen en sporten en te genieten van de activiteiten van deze middag en van de gezelligheid. Mascotte Ben Actief is aanwezig én als extra verrassing kunnen kinderen deze middag ook genieten van (en meedoen met) de DrumParty.
Samen sporten, dansen, lachen, spelen en ontdekken, dat is waar Iedereen Actief voor staat. Met een rugzak vol ervaringen gaan de kinderen naar huis; vol verhalen en nieuwe plannen. In een veilige, gezellige omgeving kan elk kind op zijn of haar eigen tempo ontdekken wat hij of zij leuk vindt. Plezier staat voorop!
Van Sport-, Beweeg- en Cultuurplein naar Ontmoetingsplein
Ooit begint het met sporten voor kinderen, jongeren en volwassenen met een (verstandelijke) beperking. Maar in de loop der jaren komt het besef dat er meer nodig is. Want kinderen, jongeren en volwassenen met een afstand tot ‘meedoen aan de samenleving’ hebben meer nodig. Dus wordt de focus van de Stichting Deventer Sportploeg breder: via Iedereen Actief en Deventer zonder Drempels werkt de stichting, met een groot aantal partners en organisaties én met de gemeente Deventer aan een inclusieve, toegankelijk samenleving. Een samenleving waarin iedereen naar vermogen mee kan doen en mee bepalen.
Vanaf nu komt u het Ontmoetingsplein tegen op diverse locaties in de stad. Met vier verschillende carrousels: de Speelcarrousel, de Kunstcarrousel, de Beweegcarrousel en de Ervaarcarrousel. In alle vier de onderdelen kunnen kinderen, jongeren en volwassenen kennis maken met verschillende activiteiten op het gebied van kunst, sport, spelen en ervaren. Het is ook mogelijk om niet alle vier de carrousels tegelijk in te zetten.
Allerlei activiteiten
‘We gaan er allerlei activiteiten aanbieden’, vertelt coördinator Marit Scheers. ‘We werken toe naar vier onderdelen per carrousel, maar het duurt nog even voor we dat helemaal rond hebben. Het gaat erom dat alle deelnemers kunnen spelen (bijvoorbeeld koekhappen of circusspelletjes doen), met kunst aan de slag gaan (stempelen, schminken, kleuren), sporten (welke sport vind ik leuk, en waar kan ik dat dan doen) en ervaren (hoe gaat het als je in een rolstoel zit, of niet (goed) kunt zien). Per keer dat we ergens staan kan het aanbod wisselen en soms huren we ook externe activiteiten in, om te kijken of we die mogelijk aan het aanbod kunnen toevoegen. Alles is er op gericht op iedereen kennis te laten maken met verschillende dingen en dan te kijken of ze dat ergens in Deventer structureel kunnen doen.’
Meedoen?
Aanmelden is niet nodig en de toegang is gratis! Voor de komende periode staan er vier Ontmoetingspleinen op de kalender. In de agenda op de website van Iedereen Actief is altijd te zien waar het Ontmoetingsplein te vinden is.