Bathmense Kunstmarkt: 108 kunstenaars tonen werk tijdens 37ste editie

Bathmense Kunstmarkt: 108 kunstenaars tonen werk tijdens 37ste editie

BATHMEN – Op zaterdag 5 september 2026 is het centrum van Bathmen gereserveerd voor de 37e editie van de kunstmarkt. Dit jaar vind je 108 deelnemers, verdeeld over vijftien disciplines. De markt wordt uitgebreid naar de Brink, de Dorpskerk en omgeving en een deel van de Schoolstraat.

‘Noaberschap’
Het thema van de kunstmarkt is dit jaar ‘Kunst verbindt’. De organisatie koppelt dat thema aan het Bathmense begrip ‘noaberschap’: naar elkaar omzien, elkaar inspireren en samen iets maken.

Een onderdeel van de markt is het ‘Pad van de Jonge Meesters’. Basisscholen uit Bathmen en de Dorpskerk werken samen aan de aankleding daarvan. Jonge kunstenaars krijgen er de ruimte om hun werk en creativiteit te presenteren.

Kinderactiviteiten
Ook voor kinderen zijn er activiteiten. Zij kunnen gratis deelnemen aan twee creatieve workshops. Die worden verzorgd door Emily Hakkert van Speelwerkplaats De Kuiperij en Anne Apel.

Daarnaast kunnen bezoekers meewerken aan de Wall of Peace. Achter de Dorpskerk kunnen deelnemers met graffiti bijdragen aan een gezamenlijk kunstwerk rond het thema vrede. De doeken worden later in september gebruikt bij de afzethekken van de Bathmense kermis.

De Bathmense Kunstmarkt is op zaterdag 5 september geopend van 10.00 tot 16.30 uur. De toegang is gratis. De organisatie roept bezoekers uit de omgeving op om zoveel mogelijk op de fiets te komen.

Deventer Nieuws